اجاره سوئیت در شیراز   منزل مبله شیراز   
تاثير اينترنت و جامعه اطلاعات بر فرهنگ  اپل واچ / اپل آي دي اپل واچ / اپل آي دي .

اپل واچ / اپل آي دي

تاثير اينترنت و جامعه اطلاعات بر فرهنگ

بشر مالك تمدن است، درست به عبارتي طور كه مالك روح است . همگي فرهنگ و تمدن ها به طور پيوسته در حالا تغييرند و اين تغييرات، امروزه، نيز پر سرعت خيس و هم عميق تر از پيشين گرديده اند . تكنولوژي نوين ارتباطي در دنياي روز جاري باعث تحولات عظيم و پيچيده اي در رابطه ها و مناسبات انساني و توليد صورت جديدي از الگوهاي ارتباطي گرديده و به مقوله هويت هم معني جديدي بخشيده مي‌باشد . حجم بالاي داده ها و علم هاي جديد به راحتي از طريق شبكه هاي اطلاعاتي و ارتباطي مي تواند در اختيار اشخاص و اداره ها در همگي كشورهاي جهان قرار گيرد و شبكه هاي اطلاعاتي در دسترس همگان قرار خواهد گرفت . 

خريد اپل واچ 
مرور تاريخچه وسايل ارتباطي در كشورهاي عالم سوم نشان مي دهد كه انتقال تكنولوژي همواره از سوي كشورهاي توسعه يافته رخ مي گيرد و اغلب بر مبنا به كار بستن نيازها و رويه هاي رايج در كشورهاي پيشرفته تر هست . به علاوه انتقال تكنولوژي هميشه ياور با سلطه سياسي بوده مي باشد . به اين ترتيب ميزان سود وري كشورها از وسايل ارتباطي با مقدار سلطه آن‌ها بستگي تام داراست . قبل از اين اهداف، تكنولوژي به طور قطع بر فرهنگ جوامع تاثير مي گذارد و اين از مشخصات فرهنگ وتمدن مي باشد . تكنولوژي خواه ناخواه وارد جامعه مي شود و هنگامي وارد شد روي نقطه ايده ها و رفتارها اثر مي گذارد . تكنولوژي بي رحم است و وقتي كه وارد شد به آساني نمي بضاعت و توان از آن گذشت، البته مي بضاعت آن را در سرويس فرهنگ غير مادي قرار داد و به جاي رد يا اين كه طرد، از آن به كارگيري مناسب و بهينه كرد . بايد به اين دستور بينديشيم كه چه طور مي توان بجا و مناسب از تكنولوژي تازه سود موفقيت و رويه صحيح به كار گيري از آن را به عموم مردمان آموخت؟ چون در‌صورتي‌كه اين ابزار، نابجا و غلط و يا اين كه با سوء نيت به عمل گرفته شود، مي تواند به رخ نيرويي ويران كننده و عذاب بار كار نمايد . 
مي بايست فرض را بر اين بگذاريم كه بزرگسالان كه نسل فعلي ميباشند و نوجوان ها ما كه نسل آينده به شمار مي آيند پايين تاثير اين تحولات قرار مي گيرند و در سود همگي بخش هاي جامعه به ويژه رسانه ها نمي توانند و نبايد نسبت به اين تحولات بي اعتنا بمانند . نقش آموزش و رويش و فراهم سازي نسل جوان براي فهم و شعور و پذيرش و استعمال درست از ابزار تكنولوژي و به كارگيري از نكات مثبت در جهت گسترش ملي اهميت بسزايي دارد، چون يادگرفتن و پرورش خير فقط گهواره علم و تكنولوژي است، بلكه فرهنگ يك جامعه هم در بستر آن پرورش يافته و اشاعه پيدا مي نمايد . بايد اظهار‌ فرهنگي كه مكتب و دانشكده عرضه مي كنند در واقع تجلي حيات جمعي ملت يا تمدن ملت هست . 

خريد آِ پد
با توجه به ويژگي هاي تكنولوژي نوين كه قابل در دست گرفتن نيستند بايستي به تقويت بنيه هاي عقيدتي، باورها و ايمان افراد و به عبارت ديگر، دروني كردن قيمت ها دقت كرد . از آنجايي كه خانواده، جامعه اوليه فرد است، بنابر اين تدبير دادن به افراد و خانواده ها رويكرد موثري در جهت استفاده صحيح از تكنولوژي است، زيرا نقش خانواده در تربيت فرزندان انكار ناپذير ميباشد . همچنين آشنايي و دورانديشي از تجهيزات موجود، روش هاي بهتري را براي بهره برداري از قابليت و يا اين كه طرد آن فراهم مي نمايد . 
در اين بين، وب هم به تيتر يك عدد از مظاهر بارز تكنولوژي هاي نوين ارتباطي كه در طي سال هاي اخير رويش چشمگيري داشته، تاثير بسيار مهمي بر ساختار اجتماعي و فرهنگي دولت ها امروزي داشته است . 
امروزه پژوهشگران به چهار دليل بيشتر به به كارگيري از اينترنت مي پردازند؛ گسترش رابطه با دانشمندان ديگر در تراز ملي و در بين المللي با به كار گيري از پست الكترونيكي . 
بسط همياري هاي ملي و بين المللي از طرز نشر اثرها مشترك، مدير و بررسي بر برنامه هاي تحقيقي مشترك و همياري با بخش صنعت . 
دستيابي به منابع اطلاعاتي . 
دستيابي به منابعي نظير ابركامپيوترها، تلسكوپ ها و . . . 
به اعتقاد و باور كاستلز، حوزه تمدن با ظهور تكنولوژي هاي جديد، دستخوش دگرگوني هاي زياد شده است؛ چرا كه سرعت انتقال جريان فرهنگ و تمدن از طريق ارتباطات نوين افزايش مي يابد . به يقين كاستلز، مقام اينترنت به تيتر زيرساخت حياتي جامعه اطلاعاتي بسيار داراي اهميت است؛ چرا كه وب به تقويت تمامي جانبه جامعه اطلاعاتي امداد فراواني مي كند . از حيث او، اينترنت منجر تمركز زدايي، تنوع بي شمار مطالب، مجازي بودن، كاهش اهميت دوران و مكان و . . . مي شود . 
وب همبستگي «درون گروهي» را كاهش مي دهد، مذاكره با اعضاي بيگانه را آسان مي نمايد و در فيض ارتباطات «برون گروهي» را تسهيل مي كند . اينترنت به تيتر رسانه اي كه مي تواند به عمل تامين مقاصد سياسي بيايد يا دليلي براي پرورش اقتصادي باشد، مي تواند موجبات تغيير فرهنگ وتمدن جوامع را آماده نمايد . از اين جهات وب به افراد عرصه مي دهد تا عقايد، ديدگاه ها و قيمت هايشان را به ديگرافراد عرضه نمايند و به اين ترتيب به آن‌ها قابليت مي دهد كه شايسته ترين استفاده را از اين ابزار ببرند . اينترنت به دو خط مش موجب تغيير و تحول فرهنگي مي شود؛ نخست، فرهنگ و تمدن خودش را عرضه مي نمايد و دوم، گذرگاهي براي ساير فرهنگ وتمدن ها تدارك مي نمايد . اينترنت، علاوه بر آنكه محيطي براي تبادل فرهنگي آماده و گذرگاهي براي دسترسي كاربران به تمدن هاي ديگر تدارك مي كند، خويش نوعي فرهنگ يا اين كه خرده فرهنگ مي‌باشد كه همگي فرهنگ و تمدن ها را دربر مي گيرد . 


برچسب: خريد اپل واچ، خريد اي پد،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۲:۲۴ توسط:alipour موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :